YDS YABANCI DİL SINAVI

YDS yabancı dil sınavı 2013 yılında ilk kez yapılacak olan bir sınavdır. Yapılan açıklamalara göre eskiden gerçekleştirilmekte olan KPDS sınavına eşdeğer olan YDS yabancı dil sınavı, anlaşıldığı üzere içerik ve zorluk bakımından eski sınavlardan farklı bir yapıya sahip değildir.

 

YDS yabancı dil sınavına katılacak adayların, sınav öncesi sıkı bir çalışma içerisine girmeleri kendi yararlarına olacaktır. Çünkü yeni sistemdeki YDS yabancı dil sınavının bir geçerlilik süresi yoktur. Dolayısıyla her yıl aynı yoğun ders çalışma temposuna girmek de gereksizdir.

 

Ne var ki unutulmaması gereken bir nokta, dileyen kurum ve kuruluşların YDS yabancı dil sınavı için istekleri doğrultusunda bir geçerlilik süresi koyabileceklerine dair özgürlükleri olduğudur.

 

YDS yabancı dil sınavı yine çoktan seçmeli sorulardan oluşacak olup, soru sayısının seksen ile yüz arasında değişebileceği belirtilmiştir. Adaylardan kelime bilgisi, dil bilgisi ve okuma metinleri ile ilgili bilgi ve becerilerini sınayan soruları doğru yanıtlamaları beklenmektedir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • KAPAT